Pelosi nie zgadza się z Białym Domem

Marszałek Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, nie podziela stanowiska Białego Domu odnośnie bezprawnego podsłuchiwania obywateli za administracji Busha i innych nadużyć władzy, usprawiedliwianych walką z terroryzmem.

Występując w programie MSNBC „Countdown” Pelosi wielokrotnie chwaliła Baracka Obamę za nowy styl zarządzania i wyrażała pełne zaufanie do jego programu politycznego. W kilku sprawach, szczególnie zaś proponowanego zwolnienia członków byłej administracji z odpowiedzialności karnej za udział w programie podsłuchów, pani marszałek ma całkiem odmienne zdanie od administracji Obamy.

Departament Sprawiedliwości chce oddalić wniesione przeciw byłym oficjelom oskarżenia, powołując się na argument administracji Busha, mianowicie ochronę państwowych tajemnic, i na poprawkę w Patriot Act, która zabrania ujawniania informacji pod przymusem.

Pelosi zwróciła uwagę, że Kongres nie musi tracić teraz czasu na debaty, ponieważ prawo to wygasa później tego roku. Wystarczy, że nie zostanie odnowione. (eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*