McCain sawia na sukces Obamy

Sen. John McCain, republikanin z Arizony, powiedział, że w historycznych okolicznościach, w jakich Barack Obama obejmie rządy, wszyscy republikańscy ustawodawcy powinni ściśle współpracować z nowym prezydentem.

„Nieczęsto zdarza się, by przed prezydentem, który dopiero obejmuje rządy stało aż tyle wyzwań, ile czeka prezydenta-elekta”. 

W rozmowie z Neilem Cavuto w programie FoxNews McCain pozytywnie ocenił pakiet stymulacji gospodarki wysunięty przez Obamę, choć przyznał, że tak jak inni nie ma pewności, w jakim stopniu zabiegi te przyczynią się do popchnięcia ekonomiii we właściwym kierunku. 

Z najwyższym uznaniem McCain mówił o wyborze Leona Panetty na dyrektora CIA. „Panetta jest człowiekiem wysoko kwalifikowanym. Od czasu do czasu nie zaszkodzi, jeśli na czele tej agencji stanie ktoś z zewnątrz, posiadający znakomite umiejętności zarządzania i doświadczenie w różnych dziedzinach, nabyte w czasach, gdy pracował jako szef personelu Białego Domu”. 
Mówiąc, że po wyborach bardzo otwarcie rozmawiał z Obamą o sprawach zagranicznych podkreślił, że chce przyczynić się do sukcesu nowego prezydenta.

Pogodzeniowy charakter wypowiedzi McCaina razi konserwatystów. Dlatego też nie budził wśród nich entuzjazmu jako republikański kandydat na prezydenta. (eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*