Koniec lata, początek kampanii wyborczej

Chicago (Inf. wł., Internet) – Długi weekend Święta Pracy to tradycyjnie nieoficjalny koniec lata i początek intensywnej kampanii wyborczej.

 

W poniedziałek gubernator Pat Quinn i skarbnik stanu Alexi Giannoulias wzięli udział w pikniku z okazji Święta Pracy, zorganizowanym w śródmiejskim Millennium Park przez związki zawodowe.

 

Gubernator Quinn zapowiedział, że za kilka dni przedstawi plan zwiększenia liczby miejsc pracy w Illinois i redukcji bezrobocia.

 

Quinn zarzucił swojemu republikańskiemu rywalowi wyborczemu, senatorowi stanowemu Billowi Brady, że nie utworzył w Illinois ani jednego miejsca pracy.

 

Brady ma lekką przewagę nad Quinnem w najnowszych sondażach przedwyborczych. Wykazały też one, że wielu wyborców po prostu w ogóle nie zna Brady´ego.

 

Republikański kandydat na gubernatora też podkreślał w swoich weekendowych wystąpieniach konieczność zwiększenia liczby miejsc pracy na rynku zatrudnienia w Illinois.

 

Alexi Giannoulias, demokratyczny kandydat na senatora USA, przedstawił swojego republikańskiego rywala, kongresmana Marka Kirka, jako zasiedziałego w Waszyngtonie urzędnika, który głosował na najgorsze budżety w historii kraju. Giannoulias stwierdził: “Potrzebujemy nowych idei i kogoś, kto będzie walczył za klasę średnią”.

 

Kongresman Kirk prowadził w poniedziałek kampanię wyborczą podczas parady świątecznej w Schaumburgu i Zion. Kirk podkreślał w swoich wystąpieniach konieczność zmniejszenia korupcji we władzach Illinois.

 

Najnowsze sondaże pokazują remis między Kirkiem a Giannouliasem.

 

(ao)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*