Jacqueline Kennedy podejrzewała Johnsona

Jacqueline Kennedy-Onassis wierzyła, że za zamachem na jej męża stał wiceprezydent Lyndon B. Johnson wraz z biznesmenami z południa kraju.

 

Z nagranej kilka miesięcy po zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy wypowiedzi pierwszej damy USA wynika, iż nie miała wątpliwości co do tego, kto zaplanował atak na prezydenta w dniu 22 listopada 1963 roku w Dallas w  Teksasie.

 

Nagrania wkrótce zostaną przekazane do wiadomości publicznej przez ABC News.

 

„Raporty w tabloidach o zawartości nagrań są całkowicie błędne. Aż do ujawnienia nagrań w połowie września nikt nie pozna ich treści, która stanowi unikalne i ważne wejrzenie w przeszłość jednej z najbardziej fascynujących i wpływowych pierwszych dam w historii Ameryki”, oświadczył rzecznik ABC.

 

Jacqueline Kennedy wierzyła, że Lee Harvey Oswald, uważany za zabójcę działającego w pojedynkę, był tylko częścią szerzej zakrojonego spisku.

 

W wypowiedzi nagrywanej przez historyka Arthura Schlesingera jr. pani Kennedy przyznaje się do romansu z aktorem Williamem Holdenem w odwecie za szereg „niedyskrecji” swego małżonka.

 

Taśmy, które spoczywały w Kennedy Library w Bostonie, miały być ujawnione 50 lat po śmierci Jacqueline Kennedy-Onassis w 1994 roku. Jej córka, Caroline Kennedy, zgodziła się na opublikowanie nagrań matki w zamian za zgodę ABC na rezygnację z serialu telewizyjnego o Kennedych.

(FN – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*