Inwestor oszust

Federalne władze kontrolne zamroziły prywatny majątek Dannyego Panga i własność dwóch jego kompanii inwestycyjnych, Private Equity Management Group Inc. i Private Equity Management Group LLC. 

Równocześnie Pangowi, imigrantowi z Tajwanu, odebrano paszport i wydano polecenie sprowadzenia do USA własności wysłanej za granicę.
SEC oskarża Panga o oszukiwanie inwestorów poprzez przedstawianie fałszywych zwrotów z inwestycji, podczas gdy w rzeczywistości uprawiał „Ponzi scheme”, czyli wypłacał dywidendy z funduszy zebranych od najnowszych inwestorów. Jego działalność niczym nie różniła się od działalności Berniego Madoffa, który naciągnął klientów na 50 miliardów dolarów a obecnie czeka w więzieniu na rozprawę sądową. 

Pang pozyskiwał inwes-torów pozując na starszego wiceprezesa znanej firmy inwestycyjnej Morgan Stanley i specjalistę w zakresie łączenia firm technologicznych. Udawał, że posiada dyplom magisterski z University of California w Irvine. W rzeczywistości nigdy nie pracował dla Morgan Stanley i nie studiował. 

Były prezes PEMGroup, Nasar Aboubakare, wytoczył przeciw firmie proces. Domaga się $50 mln za naruszenie kontraktu. Oskarża Panga o fałszerstwa. (HP – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*