Czeki dla seniorów

4 miliony osób korzystających z programu Medicare dostanie z Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych (HHS) czeki wartości 250 dol. każdy na pomoc w pokryciu kosztów lekarstw na receptę.

 

„Wielu seniorów i ludzi niepełnosprawnych boryka się z wysokimi opłatami za lekarstwa i zbyt często rezygnuje z leczenia. Czeki te pomogą w kupnie potrzebnych im lekarstw. Wydano je na podstawie Affordable Care Act, jednego z wielu sposobów niesienia pomocy seniorom”, powiedziała sekretarz HHS Kathleen Sebelius.

 

Marszałek Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi, wykorzystała tę okazję do przypomnienia społeczeństwu, że republikanie głosowali za zniesieniem tej ustawy. „Podczas gdy demokraci zamykają lukę i obniżają koszty leczenia, republikanie obiecują powrót do dni naznaczonych wysokimi wydatkami, mniejszymi świadczeniami i obawami seniorów o pieniądze na środki medyczne. Nie chcemy powrotu do agendy Busha, kiedy to profity sektora ubezpieczeniowego były ważniejsze od opieki nad seniorami.

 

Czeki są jedynie pierwszym krokiem zakrojonych na większą skalę wysiłków na rzecz zamknięcia luki w opłatach za lekarstwa na receptę. Począwszy od stycznia przyszłego roku seniorzy dostaną 50-procentową zniżkę na markowe środki medyczne, a z czasem luka zostanie kompletnie zamknięta.

 

Pierwsze czeki wysłano w czerwcu tego roku do 80 tys. ludzi. W ciągu następnych kilku miesięcy stopniowo otrzyma je 4 miliony seniorów.

(HP – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*