49 stanów pod śniegiem

Wszystkie stany, z wyjątkiem Florydy, pokrył śnieg. W wielu miejscach ogłoszono stan pogotowia. Władze apelują do kierowców, by pozostali w domu. Ograniczono ilość miejsc parkingowych. Służby porządkowe usuwają pojazdy blokujące drogi i przeszkadzające w usuwaniu śniegu.

 

W Filadelfii i w Bostonie zamknięto szkoły publiczne. W Massachusetts pracownikom stanowym polecono pozostać w domach.

 

Na południu kraju Atlanta i Charlotte znalazły się pod lodowo-śniegową warstwą. Miasta te nie są przygotowane na tego rodzaju pogodę. Nie mają zapasów soli ani wystarczająco dużo sprzętu do odśnieżania. Na ulice Atlanty wyjechało zaledwie 58 odśnieżarek.

 

W środę linie lotnicze Delta odwołały 800 lotów, poza 1,700, które odwołano we wtorek. W podobnej sytuacji znalazły się linie AirTran Airways. Największy problem lotniska Hartsfield-Jackson International w Atlancie stanowi oblodzenie miejsc używanych przez obsługę samolotów.

 

W Nowym Jorku burmistrz Michael Bloomberg, ostro krytykowany za powolną reakcję na burzę śnieżną po święcie Bożego Narodzenia, która sparaliżowała miasto, powiedział, że nie poskąpi funduszy na odśnieżanie. Pracownicy wydziału oczyszczania miasta mają do dyspozycji 1700 odśnieżarek i 365 pojazdów do rozsypywania soli. Burmistrz podejrzewa, że prace przy odśnieżaniu zostały umyślnie wstrzymane przez ich kierowników, w odwecie za redukcję pracowników i cięcia budżetu.

 

(CNN – eg)

Categories: Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*