Żołnierze USA pozostaną w Polsce i krajach bałtyckich w 2015 r.

Żołnierze USA pozostaną w Polsce i krajach bałtyckich w 2015 r.

Żołnierze USA pozostaną w Polsce i trzech krajach bałtyckich co najmniej do końca 2015 roku i tak długo, jak będzie utrzymywać się napięcie w stosunkach z Rosją – zapowiedział w niedzielę w Wilnie dowódca wojsk amerykańskich w Europie generał Frederick Hodges.

Podczas wizyty w Wilnie generał poinformował, że już są planowane rotacje oddziałów USA na przyszły rok w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

„Siły amerykańskie pozostaną w tych krajach tak długo jak to będzie konieczne, by zapobiec rosyjskiej agresji i zabezpieczyć naszych sojuszników” – zapewnił generał Hodges.

Amerykański wojskowy podkreślił także potrzebę konsolidacji wszystkich członków Sojuszu Północnoatlantyckiego, gdy Rosja „próbuje zastraszać swych sąsiadów”.

W kwietniu, po aneksji przez Rosję Krymu, Amerykanie wysłali do trzech państw bałtyckich i Polski około 600 żołnierzy.

(PAP)

Na zdj. amerykańscy żołnierze wsiadają na pokład Boeinga CH-47 w bazie w Niemczech fot. Armin Weigel/ PAP/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*