Żołnierz przebrany za zamachowca doprowadził do interwencji saperów

fot.Jeon Heonkyun/EPA

fot.Jeon Heonkyun/EPA

Żołnierz amerykańskich sił specjalnych przebrany za zamachowca samobójcę doprowadził do interwencji saperów. Prawdopodobnie świętował Halloween – poinformowały w niedzielę francuskie media.

Dowódcy jednostki Fort Bragg w Karolinie Północnej (na południowym wschodzie USA) poinformowali, że „pewien osobnik usiłował wejść (na teren jednostki) w przebraniu zamachowca samobójcy”.

Żołnierz z Fort Bragg pojawił się w piątek wieczorem w punkcie kontrolnym; miał na sobie kamizelkę ze sztucznymi ładunkami wybuchowymi. Mężczyzna nie został rozpoznany przez pełniących służbę żołnierzy, w związku z czym doszło do interwencji saperów, a wejście do jednostki, w którym doszło do incydentu, było przez pewien czas zamknięte.

Jak podali dowódcy Fort Bragg, choć w sprawie jeszcze trwa śledztwo, „pierwsze poszlaki pozwalają sądzić, że chodziło o przebranie z okazji Halloween”. Dodatkowo w swoim komunikacie na Facebooku podkreślili fakt, że jest to temat, który należy traktować poważnie, ponieważ „wiele rodzin żołnierzy tej jednostki bezpośrednio odczuło skutki działań prawdziwych zamachowców, a nie tych przebieranych”.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*