Znów awaryjne lądowanie Dreamlinera

Boeing 787 Dreamliner linii United Airlines musiał w niedzielę zawrócić wkrótce po starcie z Houston w Teksasie i lądować, ponieważ przyrządy pokładowe pokazały, że jest jakiś problem z układem hamulcowym – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka tych linii.

Dreamliner linii United  fot. Tannen Maury/PAP/EPA

Dreamliner linii United fot. Tannen Maury/PAP/EPA

Lokalne radio KHOU poinformowało, że załoga ostrzegła pasażerów, iż hamulce Dreamlinera mogą być niesprawne, i poleciła im przygotować się do awaryjnego lądowania. Rozgłośnia powołała się na mężczyznę, którego żona znajdowała się na pokładzie tej maszyny.

Ostatecznie Dreamliner wylądował bezpiecznie, a pasażerowie udali się do Denver innymi samolotami. Boeingiem 787 zajęli się mechanicy – powiedziała rzeczniczka United Airlines.

Na początku roku amerykańskie władze lotnicze zdecydowały się uziemić wszystkie Dreamlinery, w tym także dwie maszyny polskiego przewoźnika PLL LOT, z powodu problemów z akumulatorami. W kwietniu, po wprowadzeniu modyfikacji akumulatorów, Boeing dostał pozwolenie na wznowienie lotów.

Od tego czasu te maszyny już kilkakrotnie lądowały awaryjnie z powodu różnych problemów technicznych niezwiązanych z akumulatorami, takich jak m.in. wskazanie spadku poziomu oleju silnikowego czy kłopoty z filtrem oleju.

 (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*