Znaleziono wrak niemieckiej łodzi podwodnej

Znaleziono wrak niemieckiej łodzi podwodnej

Amerykańscy badacze znaleźli w pobliżu wschodniego wybrzeża USA wrak niemieckiej łodzi podwodnej z czasów II wojny światowej. U-576 został zatopiony wraz z załogą w lipcu 1942 roku przez amerykańskie samoloty.

Okręt leży na dnie Atlantyku około 50 kilometrów od wybrzeża Karoliny Północnej. Około 200 metrów od niego spoczywa wrak frachtowca „Bluefields”, pływającego pod nikaraguańską banderą, który został storpedowany przez U-576.

Niemieckie okręty podwodne atakowały na Atlantyku konwoje statków z zaopatrzeniem dla sojuszników USA w Europie.

U-576 zatopił statek „Bluefields”, którego załoga zdoła się jednak uratować, i uszkodził dwie kolejne jednostki. Sam jednak padł ofiarą amerykańskiego lotnictwa. (PAP)

fot.Manuel Francesc Navarro del Alar/Wikipedia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*