Zmarł jeden z dziedziców fortuny Getty Oil

fot.Nina Prommer/EPA

fot.Nina Prommer/EPA

Andrew Getty, jeden ze spadkobierców imperium naftowego Getty Oil, zmarł we wtorek w swoim domu w Los Angeles – poinformowała jego rodzina. Miał 47 lat. Według śledczych śmierć nastąpiła najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych lub był to wypadek.

Zmarły był wnukiem amerykańskiego miliardera Jean Paula Getty’ego (1892-1976), założyciela koncernu Getty Oil, który zainwestował majątek m.in. w stworzenie jednej z największych kolekcji dzieł sztuki swoich czasów. W Los Angeles mieści się słynne Getty Museum.

Andrew Getty był członkiem Funduszu Getty’ego i jednym z siedmiu spadkobierców rodzinnej fortuny, ocenianej przez magazyn „Forbes” na ok. 2 mld dolarów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*