Zimowa aura utrudnia podróże przed Świętem Dziękczynienia

Zła pogoda panująca w północno wschodniej części USA utrudnia podróże milionom Amerykanów udających się do rodzin przed przypadającym w czwartek Świętem Dziękczynienia. Na lotniskach w tej części kraju zapanował chaos.

fot. EPA/MATT CAMPBELL

fot. EPA/MATT CAMPBELL

W rejonie Bostonu, Filadelfii, Nowego Jorku i Waszyngtonu padają ulewne deszcze, które lokalnie przechodzą w opady śniegu. Służby meteorologiczne ostrzegają, że szczególnie trudna sytuacja dla podróżnych panuje we wszystkich stanach Nowej Anglii oraz w Karolinie Północnej Południowej.

Według danych specjalistycznej strony internetowej Flightaware.com, do środy odwołano 671 lotów a 3.467 było opóźnionych. Najgorsza sytuacja panuje na lotniskach w Filadelfii, Newark i La Guardia w rejonie Nowego Jorku oraz Reagan National w Waszyngtonie.

Linie lotnicze United ogłosiły, że na lotnisku JFK w Nowym Jorku średnie opóźnienia wynoszą ok. 1,5 godziny i ponad 3 godziny na lotniskach Newark i La Guardia.

Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe (AAA) ocenia, że przed Świętem Dziękczynienia ponad 80 mln Amerykanów uda się w podróż, z czego 41,3 mln samochodami a 3,5 mln samolotami. Święto poprzedza dwa dni weekendu, tak więc praktycznie okres świąteczny potrwa 4 dni.

Święto Dziękczynienia, obchodzone w ostatni czwartek listopada, jest dla Amerykanów szczególnie ważne. Często jest jedyną okazją w roku odwiedzenia bliższej, lub dalszej rodziny. Po tym święcie rozpoczyna się już okres wzmożonych zakupów przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem.

(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. AGA
    AGA 27 listopada, 2014, 06:53

    PHILADELPHIA:)

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*