Zimmerman − artysta malarz

Zimmerman − artysta malarz

George Zimmerman, który „wsławił się” zabiciem 17-letniego Trayvona Martina i został uniewinniony, ponieważ sąd orzekł, że działał w obronie własnej, zaczął zdobywać sławę twórczością artystyczną.

zimmerman

fot.ebay

Obraz przedstawiający niebieską flagę amerykańską z hasłami typu „wolność i sprawiedliwość dla wszystkich” sprzedał na eBayu za 100 tys. dolarów. Brat Zimmermana, Robert, zapewnia, że było to oryginalne „dzieło” George’a.

Przy okazji sprzedaży Zimmerman odpowiedział tym, którzy byli ciekawi, co porabia: „Praca artystyczna pozwala na refleksje i daje terapeutyczne ujście napięciu” − napisał. George Zimmerman jest winny swemu adwokatowi ponad 2 mln dolarów. By pokryć tę sumę będzie musiał namalować jeszcze wiele obrazów. Pytanie tylko, czy znajdzie nabywców? Flagę na pewno kupili ci sami ludzie, którzy po zakończeniu procesu zobowiązali się podarować Zimmermanowi kolekcję broni, takiej samej, jakiej użył strzelając do nieuzbrojonego nastolatka.

Warto przypomnieć, że po wyczynie ze straszeniem bronią byłej żony, z nakazu sądowego Zimmerman musiał pozbyć się broni.

(eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*