Zięć Trumpa szefem Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu

Jared Kushner (z lewej) w Białym Domu w listopadzie 2016 r. fot. Michael Rynolds/EPA

Jared Kushner (z lewej) w Białym Domu w listopadzie 2016 r. fot. Michael Rynolds/EPA

Jared Kushner, zięć i jeden z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, został mianowany szefem nowo powstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu – poinformował w poniedziałek rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

36-letni obecnie Kushner, jako szef biura, będzie bezpośrednio podlegał swojemu teściowi prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Biuro Amerykańskich Innowacji Białego Domu, będzie zajmowało się szerokim zakresem spraw – od problemów amerykańskich weteranów, poprzez reorganizację resortów i infrastrukturę informatyczną administracji do szukania bardziej skutecznych, wzorowanych na rozwiązaniach w prywatnych firmach, sposobach działalności rządu federalnego.

Większość personelu Biura będą stanowiły osoby posiadające doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi firmami.

Oprócz kierowania Biurem Amerykańskich Innowacji, Jared Kushner – w przeszłości wydawca konserwatywnego, internetowego tygodnika „New York Observer” oraz tak jak w przeszłości jego zięć przedsiębiorca budowlany – jest odpowiedzialny za koordynowanie polityki Białego Domu wobec Bliskiego Wschodu.

Wychowany w rodzinie ortodoksyjnych Żydów amerykańskich, Kushner – mąż Ivanki Trump, córki prezydenta z pierwszego małżeństwa – stał się w poniedziałek przedmiotem intensywnego zainteresowania amerykańskich mediów także z powodu kontaktów z przedstawicielami władz rosyjskich i rosyjskiego biznesu podczas kampanii wyborczej Trumpa. Aby wyjaśnić te kontakty, Kushner zgodził się wystąpić przed senacką komisją ds. wywiadu.

Najbliższe posiedzenie komisji, w ramach prowadzonego dochodzenia w sprawie mieszania się Rosji w amerykański proces wyborczy, odbędzie się przy drzwiach zamkniętych we wtorek.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

Categories: Ameryka, Na bieżąco
Tags: Jared, kushner, trump, USA

Comments

 1. Ezy
  Ezy 27 marca, 2017, 21:02

  Trumo rozdziela swoje obowiązki na rodzinę.W jego wieku faktycznie lepiej grać w golfa (niemal co trzeci dzień) niż zająć się spełnianiem kampanijnych obietnic.

  Reply this comment
 2. JASIO
  JASIO 27 marca, 2017, 22:58

  Kolejny rodzinny klan rozdaje karty…fachowcy…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*