Zawieszony za kłamstwa prezenter tv musi zmienić pracę

Brian Williams  fot.Justin Lane/EPA

Brian Williams fot.Justin Lane/EPA

Popularny w USA prezenter Brian Williams, zawieszony na pół roku za kłamstwa, nie będzie już prowadził programu „NBC Nightly News”. Jak poinformowała w czwartek telewizja NBC, Williams będzie teraz przygotowywał serwis informacyjny w siostrzanej stacji – MSNBC.

Prowadzenie „NBC Nightly News” – najchętniej oglądanego programu informacyjnego w amerykańskiej telewizji – przejmie kolega Williamsa, Lester Holt.

56-letni Williams został zawieszony na pół roku po przyłapaniu go na kłamstwach. Prezenter wielokrotnie opowiadał w swym programie, że w 2003 roku, podczas wojny w Iraku, był na pokładzie śmigłowca, który musiał awaryjnie lądować po ostrzale z granatnika. W rzeczywistości leciał on inną maszyną, która lądowała nie z powodu ostrzału, lecz burzy piaskowej.

Prezenter mijał się z prawdą także w innych historiach, które opowiadał na antenie.

„Przykro mi. Mówiłem rzeczy, które nie były prawdziwe. Zawiodłem moich kolegów i widzów NBC, ale zrobię wszystko by odzyskać ich zaufanie” – oświadczył Brian Williams. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*