Zawieszono loty amerykańskich linii lotniczych do Stambułu i Ankary

Zawieszono loty amerykańskich linii lotniczych do Stambułu i Ankary

Amerykański urząd lotnictwa cywilnego FAA zawiesił w sobotę loty amerykańskich linii lotniczych do Stambułu i Ankary, a także zakazał wszelkich połączeń lotniczych z Turcji do USA z międzylądowaniem i bez – poinformowała ambasada USA w Ankarze.

W komunikatach zamieszczonych na stronach internetowych ambasada podkreśla, że zakaz lotów z Turcji do USA dotyczy linii lotniczych z wszystkich krajów.

FAA nie podał, kiedy restrykcje te mogą zostać zniesione.

Ambasada USA w Ankarze od początku próby zamachu stanu w piątek wieczorem stara się informować amerykańskich obywateli w Turcji o rozwoju sytuacji. Podaje m.in., że stan bezpieczeństwa na międzynarodowym lotnisku Ataturka w Stambule znacząco pogorszył się; wszystkim oficjalnym przedstawicielom amerykańskich władz i służb zakazano korzystania z tego portu lotniczego.

Część wojska próbowała ostatniej nocy przejąć władzę w Turcji. Doszło do starć na ulicach m.in. Ankary i Stambułu. Wstrzymano także przejściowo ruch samolotów na lotnisku w Stambule. Przewrót został udaremniony przez siły wierne prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi. Według tureckich źródeł rządowych, w trakcie próby puczu zginęło co najmniej 265 osób. (PAP)

fot.Tannen Maury/EPA

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*