Zatrzymano mężczyznę, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny

fot.FBI

fot.FBI

Agencji Federalnego Biura Śledczego (FBI) zatrzymali mieszkańca Milwaukee (stan Wisconsin), który – według nich – miał przygotowywać zamach terorystyczny – poinformowały we wtorek władze federalne.

Mężczyzna, zidentyfikowany jako 23-letni Samy Mohamed Hamzeh, został aresztowany i oskarżony o posiadanie dwóch karabinów maszynowych i tłumika.

Hamzeh miał ujawnić dwóm osobom, które okazały się być informatorami FBI, że zamierza dokonać ataku na jeden z gmachów publicznych w Milwaukee, który „będzie znany na całym świecie”. Celem ataku miało być wywołanie „starć na większą skalę” – poinformował federalny Departament Sprawiedliwości. Nie ujawniono czy Hamzeh jest obywatelem amerykańskim.

Według władz, Hamzeh nabył broń od agentów FBI pozujących na handlarzy. W spotkaniu i transakcji uczestniczyły inne osoby współpracujące – jak się okazało – z FBI, które Hamzeh wcześniej nakłonił do pomocy.

Mężczyzna był obserwowany przez FBI od września ub. r. Początkowo miał planować atak na Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu, jednak zmienił zamiar i postanowił dokonać ataku na terenie USA.

„Jesteśmy muzułmanami, bronimy muzułmańskiej religii, jesteśmy u siebie” – miał powiedzieć Hamzeh według oskarżenia przygotowanego przez FBI. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*