Zastępca sekretarza stanu uda się na Kubę

Zastępca sekretarza stanu uda się na Kubę

Zastępca sekretarza stanu USA Roberta Jacobson uda się 21 stycznia z dwudniową wizytą na Kubę, by rozmawiać o normalizacji stosunków dyplomatycznych i kwestiach związanych z imigracją – poinformował w czwartek Departament Stanu USA.

Wizyta Jacobson to jeden z pierwszych etapów odbudowywania stosunków dyplomatycznych między obydwoma krajami po 50 latach, kiedy obowiązywało amerykańskie embargo nałożone na Kubę.

17 grudnia prezydent Barack Obama ogłosił zwrot w dotychczasowej polityce izolowania Kuby przez USA. Zalecił rządowi natychmiastowe wznowienie zerwanych w 1961 r. stosunków dyplomatycznych z wyspą oraz rozluźnienie restrykcji w podróżach i eksporcie. (PAP)

fot.Alejandro Ernesto/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*