Dwóch policjantów zastrzelonych „w akcie zemsty”

Dwóch policjantów zostało w sobotę zastrzelonych w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn. Funkcjonariusze zginęli podczas zasadzki przygotowanej przez mężczyznę, który w internecie zapowiadał zbrodnię, jako zemstę za śmierć dwóch czarnoskórych mężczyzn.

Zdjęcie zamieszczone przez napastnika w sieci fot.Instagram

Zdjęcie zamieszczone przez napastnika w sieci fot.Instagram

Policjanci  – Rafael Ramos i Wenjian Liu – zostali zastrzeleni, kiedy siedzieli w zapakowanym radiowozie. – Sprawca działał z zaskoczenia i dokonał „egzekucji„ – mówią podczas konfrencji prasowej komendant NYPD William Bratton.

Sprawca został zidentyfikowany jako 28-letni Ismaaiyl Brinsley.

 

Mężczyzna zaczaił się na policjantów i oddał do nich strzały przez szybę pojazdu od strony pasażera, trafiając w ich głowy. Policjanci nie mieli szans na obronę i najprawdopodoniej nie widzieli napastnika. Brinsley po oddaniu strzałów zbiegł do pobliskiej stacji metra gdzie popełnił samobójstwo.

Brinsley wcześniej zamieścił w sieci zdjęcie rewolweru wraz z informacją, że zamierza zastrzelić funkcjonariuszy jako zemstę, za śmierć dwóch czarnoskórych mężczyzn:

Oryginalna pisownia: “I’m Putting Wings on Pigs Today. They Take 1 Of Ours … Let’s Take 2 of Theirs”  (tłum.: Przyprawiam dziś świniom skrzydła. Oni zabijają jednego z naszych, zabijmy dwóch z nich.)

Mężczyzna odnosił się do śmierci Michaela Browna i Erica Garnera. Brown został w sierpniu zastrzelony przez policjanta z Ferguson; Eric Garner zmarł po tym jako nowojorski funkcjonariusz w niedozwolony sposób próbował go obezwładnić. Żaden z policjantów nie został postawiony w stan oskarżenia, co wywołało falę protestów w całych Stanach Zjednoczonych. Środowiska Afroamerykanów oskarżają policję o rasizm i dyskryminację.

Według informacji mediów mężczyzna, który zastrzelił nowojorskich policjantów wcześniej w Baltimore postrzelił swoją dziewczynę.

mp

Zdj. John Taggart/EPA

 

 

 

Categories: Ameryka

Comments

 1. Stanislaw
  Stanislaw 20 grudnia, 2014, 18:47

  Straszne, okropne i niesprawiedliwe. Tylko szaleniec i czlowiek bez skrupolow i o pustym sercu i umysle mogl cos takiego zrobic. Niestety nienawiisc nie przynosi nic dobrego.

  Reply this comment
  • irena
   irena 20 grudnia, 2014, 22:48

   Smutna prawda dodam tylko,ze taki margines tak mysli. Przykre do bolu.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*