Zakaz rozładowanych urządzeń elektronicznych w samolotach do USA

Zakaz rozładowanych urządzeń elektronicznych w samolotach do USA

Rozładowane urządzenia elektroniczne, których nie będzie można włączyć na prośbę pracowników lotniska, nie będą mogły zostać wniesione na pokład samolotu lecącego do USA – ogłosiła w niedzielę amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Kontrola sprzętu elektronicznego przed wejściem do samolotu fot.Erik S. Lesser/EPA

Kontrola sprzętu elektronicznego przed wejściem do samolotu fot.Erik S. Lesser/EPA

Zakaz wnoszenia na pokład samolotów transatlantyckich rozładowanych urządzeń jest jednym ze środków wprowadzanych w ramach zaostrzania kontroli bezpieczeństwa na lotniskach na Bliskim Wschodzie i w Europie, o których w oficjalnym oświadczeniu poinformował 2 lipca szef amerykańskiego resortu spraw wewnętrznych Jeh Johnson.

Władze USA obawiają się, że tablety, laptopy, telefony komórkowe czy inne urządzenia elektroniczne mogą zostać użyte jako bomby. Resort bezpieczeństwa wewnętrznego, w skład którego wchodzi TSA, zalecił również władzom lotnisk w Europie i na Bliskim Wschodzie kontynuowanie szczegółowej kontroli obuwia oraz bagażu pasażerów udających się do Stanów Zjednoczonych – podała amerykańska telewizja ABC News.

Według AFP, władze amerykańskie obawiają się ataków terrorystycznych, ponieważ sytuacja na Bliskim Wschodzie jest niestabilna, a w Waszyngtonie trwa postępowanie przeciwko Ahmedowi Abu Chattali – Libijczykowi podejrzanemu o udział w ataku na konsulat USA w Bengazi we wrześniu 2012 roku.

Najwięcej obaw budzi możliwość dokonywania zamachów na kursujące między Europą i USA samoloty pasażerskie przez terrorystów legitymujących się paszportami państw zachodnich. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka

Comments

  1. rychu
    rychu 7 lipca, 2014, 21:06

    skoncza dopiero jak uda im sie wdrozyc przepis, ze pasazerowie beda mogli zabierac miejsca na pokladzie samolotu tylko po nagu, po przeswietleniu rentgenem, w wypompowanym zoladkiem i odbytem, w stanie spiaczki, bez bagazu i z kutasem agenta CIA w dupie

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*