Zaczadzenie w hotelowym basenie w Michigan

Zaczadzenie w hotelowym basenie w Michigan

Jedno dziecko nie żyje, a sześcioro zostało hospitalizowanych po zatruciu tlenkiem węgla, do którego doszło w hotelowym basenie w Michigan w miniony weekend.

Nieprzytomne dzieci w wieku 12-14 lat zostały znalezione przez hotelową obsługę na płycie basenu hotelu Quality Inn w Niles w stanie Michigan w sobotę, 1 kwietnia. Miejscowa policja i straż pożarna ustaliła, że tlenek węgla ulatniał się z popsutego systemu basenowego ogrzewania.

Dzieci zostały natychmiast przewiezione do okolicznych szpitali, podczas gdy reszta hotelowych gości oraz obsługa hotelu zostali ewakuowani. Spośród 15 osób, które łącznie trafiły do szpitala nie udało się uratować 13-letniego Bryana Douglasa Wattsa z Niles w stanie Michigan.

Jak poinformowała miejscowa straż pożarna poziom stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu, gdzie znajdował się basen wynosił 800 ppm (liczba cząsteczek na milion cząsteczek roztworu). Dopuszczalny poziom stężenia tolerowany przez zdrową dorosłą osobę wynosi 50 ppm.

Wysokie stężenie wykryto również w innych częściach hotelu, jednak na obszarze basenu było najwyższe. Śledczy ustalili, że nie było tam wykrywacza tlenku węgla.

Tlenek węgla to bezbarwny, bezwonny, śmiertelny gaz, który może ulatniać się z wadliwych urządzeń grzewczych. Jedynym sposobem wykrycia go jest zainstalowanie czujników.

(jm)

fot.Pexels.com

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*