Z nożem w bucie na pokład samolotu

Z nożem w bucie na pokład samolotu

Do incydentu doszło na lotnsku w Detroit. Pasażer próbował przemycić nóż na pokład samolotu. Jak informuje Transportation Security Administration (TSA), sprawca został aresztowany.

fot.TSA

fot.TSA

Scyzoryk z długim ostrzem znaleziono ukryty w bucie pasażera. Narzędzie skonfiskowano, mężczyznę aresztowano.  Noży i innych ostrych przedmiotów − w myśl przepisów − nie wolno posiadać w bagażu wnoszonym na pokład samolotu. Oficerowie TSA rutynowo odbierają pasażerom wszystkie niebezpieczne przedmioty.

Z bloga TSA wynika, że tylko od 27 czerwca do 2 lipca br. oficerowie skonfiskowali w całym kraju 33 sztuki broni palnej, w tym 25 naładowanych, miecz samurajski, fajerwerki, pistolety ogłuszające, granaty obezwładniające i wiele innych niebezpiecznych przedmiotów.

Aresztowanie pasażera w Detroit, którego personaliów nie ujawniono, miało miejsce zaledwie kilka dni po tym, gdy TSA ogłosiła zaostrzenie środków bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach w związku z zagrożeniem ze strony Al-Kaidy. Zaostrzone środki bezpieczeństwa mają polegać na dodatkowych kontrolach urządzeń elektronicznych i obuwia pasażerów  oraz na zainstalowaniu na lotniskach systemów wykrywania materiałów wybuchowych. (ak)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*