Wręczono „Złote Maliny” za najgorsze filmy

fot. EPA/JAMIE RECTOR EPA/Jamie Rector

fot. EPA/JAMIE RECTOR EPA/Jamie Rector

Złotymi Malinami za najgorsze produkcje filmowe minionego sezonu „wyróżniono” w sobotę „Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party” Dinesha D’Souzy – film dokumentalny krytykujący kandydatkę Demokratów do Białego Domu.

D’Souza, konserwatywny komentator i autor, został też uznany za najgorszego aktora (za narrację do swojego dokumentu) i za najgorszego reżysera (wraz z Bruce’em Schooleyem). Z kolei za najgorszą aktorkę uznana została Rebekah Turner, która grała w tym filmie Clinton.

Cztery Złote Maliny „zdobył też w tym roku film „Batman v. Superman: Świt Sprawiedliwości”, m.in. za najgorszy remake bądź sequel i za najgorszy scenariusz. Otrzymali je też Ben Afleck i Henry Cavill jako najgorszy tandem aktorski.

Złote Maliny dla najgorszej aktorki drugoplanowej przypadły Kristen Wiig za rolę w filmie „Zoolander 2”, a jako najgorszy aktor drugoplanowy otrzymał je Jesse Eisenberg („Batman v. Superman”).

Złote Maliny przyznawane są na dzień przed Oscarami. Obecnie na „zwycięzców” głosuje przez internet ok. 1000 członków Fundacji Nagród Złotych Malin z 24 krajów, którzy zapisują się online i wnoszą opłatę członkowską w wysokości 40 dolarów. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Normals
  Normals 25 lutego, 2017, 21:56

  Hillarys America – widzialem, bardzo ciekawy i napewno niewygodny dla demokratow dokumemt wcale sie nie dziwie nagonce na niego, zabraklo mi za to w tym zestawieniu poskiej superprodukcji – Smolensk, ktora doceniono w innym zestawieniu najgorszych filmow swiata.

  Reply this comment
 2. Git
  Git 25 lutego, 2017, 23:46

  Hilary i Smolensk zaliczaja sie do tej samej kategorii filmowej Filmy Fantastyczne i zostaly stworzony w tym samym celu oglupic stado baranow ktorych ludzie jak Putin Kaczynski Trump prowdza po sznurku do urny a kazdy z tych baranow mysli ze odkryl spisek

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*