Wielka wygrana w loterii Powerball – prawie 430 mln dolarów

Wielka wygrana w loterii Powerball – prawie 430 mln dolarów

Zawrotną sumę 429,6 mln dolarów wygrał nieznany na razie właściciel jedynego zwycięskiego kuponu w loterii Powerball w USA. Szczęśliwy los został kupiony w New Jersey. To dziewiąta co do wielkości najwyższa wygrana w historii amerykańskiej loterii.

Zwycięskie numery to 25, 66, 44, 5, 26 i tylko na jednym kuponie znalazła się ta kombinacja – poinformowali organizatorzy w sobotę (czasu miejscowego).

Na razie nieznana jest tożsamość właściciela. Agencja Reutera zauważa, że odbiorcy szczególnie wysokich wygranych często całymi miesiącami zwlekają z publicznym ujawnieniem się.

Była to największa wygrana w Powerball od stycznia, gdy po kumulacji wygrywająca kombinacja padła w trzech losach, ich właścicielom zapewniając do podziału zawrotną sumę blisko 1,6 mld dolarów.

Szansa wytypowania sześciu zwycięskich liczb wynosi 1:292,2 miliona. Statystycy obliczyli, że większe są szanse zostania prezydentem USA, dorobienia się majątku dzięki własnemu pomysłowi na biznes lub zostania świętym.

Powerball działa w 44 z 50 stanów USA, a także w stołecznym Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych na Morzu Karaibskim.(PAP)

fot.Erik S. Lesser/EPA

Categories: Ameryka

Comments

  1. Logika
    Logika 8 maja, 2016, 23:14

    PORTORYKO HA! HA! HA! Ale pismak ten artykul napisal WSYD !!!!!! Jezeli juz to napisz czlowieku poprawnie i nie przynos wstydu dla Dziennika Zwiazkowego !!!! PUERTO RICO Matole jeden !!!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*