Wiceprezydent USA z wizytą na Ukrainie na początku grudnia

fot.Valda Kalnina/EPA

fot.Valda Kalnina/EPA

Wiceprezydent USA Joe Biden uda się z początkiem grudnia z wizytą na Ukrainę, by wzmocnić wysiłki przekształcenia kruchego rozejmu na wschodniej Ukrainie w trwałe rozwiązanie konfliktu między Kijowem a prorosyjskimi rebeliantami – ogłosił w piątek Biały Dom.

W komunikacie podano, że wiceprezydent spotka się z prezydentem Petro Poroszenką, premierem Arsenijem Jaceniukiem, parlamentarzystami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: biden, Ukraina, wizyta

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*