Whitaker nie wycofa się ze śledztwa prowadzonego przez R. Muellera

Whitaker nie wycofa się ze śledztwa prowadzonego przez R. Muellera

Pełniący obowiązki prokuratora generalnego Matthew Whitaker nie wycofa się z nadzorowania śledztwa w sprawie domniemanych rosyjskich prób wpływania na wynik wygranych przez Trumpa wyborów prezydenckich w 2016 r. – podał Reuters.

Pełniący obowiązki prokuratora generalnego USA Matthew Whitaker nie wycofa się z nadzorowania śledztwa dotyczącego domniemanej rosyjskiej ingerencji w wyborach prezydenckich w USA w 2016 r.

Urzędnicy odpowiedzialni za etykę w departamencie sprawiedliwości zalecili, by Whitaker, który przed objęciem urzędu krytycznie wypowiadał się na temat zakresu prowadzonego śledztwa, nie nadzorował dochodzenia.

Whitaker objął stanowisko w listopadzie, gdy wymuszoną przez prezydenta rezygnację złożył Jeff Sessions. Wraz z przejęciem obowiązków prokuratora generalnego Whitaker objął też nadzór nad prowadzonym przez Roberta Muellera śledztwem ws. nadzorowanie śledztwa w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wyborach prezydenckich w 2016 r. w USA. Whitaker w przeszłości krytycznie wypowiadał się na temat prowadzonego śledztwa, co wzbudziło domysły, że może on próbować je zakończyć. (PAP)

fot.PETER FOLEY/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*