Weiner nie zrezygnował z kariery politycznej

Bohater skandalu ubiega się o stanowisko burmistrza Nowego Yorku

Anthony Weiner, demokrata z Nowego Jorku, odszedł z Kongresu w 2011 roku w atmosferze skandalu. Drogą elektroniczną wysłał do sześciu kobiet swój „portret” poniżej pasa w skąpych slipach. Weiner nie rezygnuje jednak z kariery politycznej. Właśnie zgłosił swoją kandydaturę na burmistrza Nowego Jorku. 

Anthony D. Weiner fot. Andrew Gombert/PAP/EPA

Anthony D. Weiner fot. Andrew Gombert/PAP/EPA

Były kongresman jest mężem Humy Abedin, do niedawna głównej doraczyni Hillary Clinton. Weiner pozostawał w cieniu do ubiegłego miesiąca, kiedy New York Times Magazines zamieścił o nim artykuł.

W rozmowie z dziennikarzem tej gazety Weiner nie wykluczył możliwości ubiegania się o stanowisko burmistrza.

Oficjalną zapowiedź rozpoczęcia kampanii wyborczej umieścił we wtorek na You Tube. W pierwszym przesłaniu do wyborców wspomina o skandalu: „Przyznaję, popełniłem duży błąd. Wiem, że zawiodłem wielu ludzi. Wierzcie mi, odebrałem twardą lekcję”.

Wideo pokazuje Weinera z żoną i synem. „Kochamy to miasto, nikt nie da z siebie tyle wysiłku, co Anthony, by było lepsze” – mówi Abedin.

Sondaż NBC New York/Marist wskazuje, że wśród demokratycznych kandydatów na burmistrza Anthony Weiner plasuje się na drugim miejscu po Christine Quinn.

 (HP – eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*