Waszczykowski ma nadzieję na rychłe spotkanie Trumpa i Dudy

Amerykański sekretarz stanu Tillerson  i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski  podczas spotkania w Waszyngtonie fot. EPA/TASOS KATOPODIS

Amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podczas spotkania w Waszyngtonie fot. EPA/TASOS KATOPODIS

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, przebywający z wizytą w Waszyngtonie na zaproszenie sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, wyraził w środę nadzieję, że wkrótce dojdzie do spotkania prezydentów USA i Polski, Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy.

„Prezydent Trump i prezydent Duda będą mieli okazję albo spotkać się w Brukseli podczas spotkania na szczycie NATO (w maju – PAP), albo prezydent Trump może odwiedzić Polskę przy okazji Forum Wrocławskiego, które będzie się odbywać równolegle ze spotkaniem grupy G20 w Hamburgu” – mówił Waszczykowski po zakończeniu rozmów z szefem amerykańskiej dyplomacji.

Zaproszenie do wizyty w Polsce przedłożył prezydentowi Trumpowi – w imieniu polskiego prezydenta oraz prezydent Chorwacji – prezydencki minister Krzysztof Szczerski w czasie wizyty w Waszyngtonie na początku lutego br.

Przywódcy Polski i Chorwacji wyrazili wtedy nadzieję, że do wizyty Trumpa w Polsce dojdzie podczas planowanego w lipcu Szczytu Trójmorza.

Minister Waszczykowski wskazał, że Tillerson w najbliższych tygodniach także będzie miał okazję do odwiedzenia Polski „przy okazji wielu wydarzeń”. „Mamy wkrótce spotkanie trójkąta +flanki wschodniej+, czyli Polska, Rumunia, Turcja. Mamy spotkanie Grupy Wyszehradzkiej, z państwami bałtyckimi, państwami nordyckimi i spotkanie bukareszteńskiej dziewiątki” – wyliczył minister. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*