W stanie Utah przyszły na świat pięcioraczki

Małżeństwo z Salt Lake City w stanie Utah może mówić o pięciokrotnym szczęściu; para w powitała na świecie pięcioraczki. Dwóch chłopców i trzy dziewczynki przyszły na świat w minioną niedzielę. Dzieci są zdrowe, a rodziców czeka wiele pracy przy zmianie pieluch.

Pięcioraczki - trzy dziewczynki dwóch chłopców - przyszły na świat w niedzielę w Slat Lake City. fot. University of Utah Hospital

Pięcioraczki – trzy dziewczynki dwóch chłopców – przyszły na świat w niedzielę w Slat Lake City. fot. University of Utah Hospital

Matka dzieci, 34-letnia Guillermina Garcia o tym, że spodziewa się pięcioraczków dowiedziała się wkrótce po potwierdzeniu ciąży. Dzieci przyszły na świat w 32 tygodniu, około sześciu tygodni wcześniej niż w przypadku ciąży pojedynczej. Lekarze podkreślają jednak, że w przypadku pięcioraczków porody następują zazwyczaj zdecydowanie wcześniej; w 26-27 tygodniu ciąży.

Maluchy i ich mama mają sie dobrze i mają zapewnioną znakomitą opiekę. Podczas porodu nad zdrowiem matki i potomstwa czuwało w sumie blisko stu pracowników szpitala uniwersyteckiego w Salt Lake City.

Oboje rodzice pochodzą z Meksyku. Para dzieciom nadała imiona: Esmeralda, Fatima, Marissa, Fernando i Jordan.

Amerykańska służba zdrowia podaje, że rocznie w USA przychodzi na świat mniej niż 10 grup pięcioraczków.

in

 

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*