W pociągach Amtrak wprowadzono opłaty za nadbagaż

fot.James D. LeMay/2011 MDOT/Amtrack

fot.James D. LeMay/2011 MDOT/Amtrack

Amerykańskie linie kolejowe Amtrak wzorem linii lotniczych wprowadzają od czwartku opłaty za nadbagaż. Pasażer będzie płacił 20 dolarów za każdą sztukę ponadnormatywnego bagażu.

Rzecznik przewoźnika Marc Magliari wyjaśnił, że opłaty pomogą firmie prowadzić stabilniejszą politykę, oszczędzić przestrzeń w zatłoczonych pociągach i zmniejszyć obawy dotyczące bezpieczeństwa związanego ze zbyt ciężkim bagażem.

Zapewnił, że powodem wprowadzenia opłat nie są finanse, a względy bezpieczeństwa. Podkreślił, że opłaty dotyczyć będą jedynie niewielkiego procentu 31 mln pasażerów podróżujących rocznie pociągami w USA.

Pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą do pociągu bez dodatkowej opłaty dwie sztuki bagażu osobistego o wadze do 25 funtów (11,33 kg) i dwie walizki ważące maksimum 50 funtów każda. Bagaż osobisty to plecak, laptop, torebka lub dwie małe torby. Pasażerowie podróżujący z dziećmi w wieku poniżej 2 lat mogą również mieć ze sobą dodatkowo wózek i torbę z pieluchami.

Amerykańskie linie lotnicze tylko w pierwszym kwartale tego roku zarobiły na nadbagażu 1,6 mld dolarów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*