W niedzielę rozmowy Trumpa z kandydatami na doradcę ds. bezpieczeństwa

W niedzielę rozmowy Trumpa z kandydatami na doradcę ds. bezpieczeństwa

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer poinformował w sobotę, że prezydent USA Donald Trump odbędzie w niedzielę rozmowy z czterema kandydatami na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego.

Wśród osób, z którymi będzie rozmawiać Trump, jest p.o. doradcy ds. bezpieczeństwa emerytowany generał Joseph Keith Kellogg, były ambasador USA przy ONZ John Bolton oraz generałowie Herbert Raymond McMaster i Robert Caslen – poinformował Spicer przed kompleksem wypoczynkowym Mar-a-Lago, w Palm Beach na Florydzie, gdzie obecnie przebywa prezydent USA.

Rzecznik Białego Domu nie wykluczył, że Trump może odbyć rozmowy jeszcze z innymi osobami.

W rozmowie z dziennikarzami na pokładzie Air Force One w sobotę Trump zapowiedział, że ostateczną decyzję w sprawie obsadzenia stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa podejmie w najbliższych dniach. Zaznaczył, że skłania się ku jednemu z czterech kandydatów, z którymi będzie rozmawiać w niedzielę.

Pełniący dotychczas funkcję doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn złożył w poniedziałek rezygnację w związku ze swoimi kontaktami z przedstawicielami Rosji. „Niestety z powodu szybkiego tempa wydarzeń nieumyślnie przedstawiłem (ówczesnemu) prezydentowi elektowi i innym niekompletne informacje dotyczące moich rozmów telefonicznych z rosyjskim ambasadorem” – napisał Flynn w liście rezygnacyjnym.

Dymisję Flynna poprzedziła seria rewelacji opublikowanych przez „Washington Post”. Dziennik podał, że pod koniec stycznia p.o. minister sprawiedliwości i prokurator generalnej Sally Yates poinformowała wysokiej rangi urzędników Rady Bezpieczeństwa Narodowego oraz radcę prawnego Białego Domu Donalda McGahna, że Flynn zataił przed najbliższym otoczeniem prezydenta Trumpa tematykę swoich rozmów z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie Siergiejem Kislakiem. Rozmowy toczyły się w grudniu, czyli jeszcze za prezydentury Baracka Obamy.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Trump przyznał, że to on sam zażądał rezygnacji Flynna. Zdaniem prezydenta gen. Flynn, kontaktując się z rosyjskim ambasadorem w Waszyngtonie, nie zrobił niczego złego. Rezygnacja stała się jednak nieuchronna, ponieważ Flynn „wprowadził w błąd wiceprezydenta-elekta, a potem nawet o tym nie pamiętał” – powiedział Trump. (PAP)

fot.Michael Reynolds/EPA

Categories: Ameryka

Comments

 1. L
  L 18 lutego, 2017, 22:19

  Proponuje Putina nie trzeba bedzie nic kombinowac i krecic

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 19 lutego, 2017, 10:14

  Ciekawe, kto będzie miał odwagę przyjąć nominację, skoro wszystkim i tak kręci super crazy zwolennik teorii spiskowych Bannon.
  Przy okazji, dlaczego dziennik nie wspomina o wojnie Trumpa z mediami? Kłamiąc oskarżył już wszystkie networki o podawanie fałszywych informacji. Sen. McCain zwrócił uwagę, że takie były początki wszystkich dyktatur.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*