W kwietniu pierwsza wizyta państwowa za prezydentury Trumpa

Pod koniec kwietnia odbędzie się pierwsza państwowa wizyta w Białym Domu podczas prezydentury Donalda Trumpa. W Białym Domu zostanie podjęty prezydent Francji Emmanuel Macron – poinformował we wtorek przedstawiciel administracji prezydenta.

Amerykański protokół dyplomatyczny rozróżnia między wizytą roboczą, wizytą oficjalną (official visit) i wizytą państwową (official state visit). Ta ostatnia przewiduje zawsze nie tylko formalną ceremonię powitalną z salutami armatnimi, lecz także kolację w Białym Domu, której gospodarzami jest para prezydencka.
Wielu światowych liderów odwiedziło w ubiegłym roku Biały Dom, jednak żadna z tych wizyt nie miała statusu wizyty państwowej.

Biały Dom nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w sprawie wizyty.

Jak ocenia Reuters, Trump i Macron w ubiegłym roku nawiązali przyjazne stosunki. W lipcu Donald Trump wraz z Melanią Trump złożyli wizytę w Paryżu, gdzie wzięli udział w obchodach święta Dnia Bastylii. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 24 stycznia, 2018, 11:04

  Trump zadarł z W. Brytanią, do niedawna największym przyjacielem USA, to teraz zabiega o przyjaźń Francji. Swoją drogł ciekawe co głupiego powie na powitanie pani Macronowej. Czy znów się zdziwi, że mimo wieku dobrze wygląda dobrze?

  Reply this comment
 2. kicia
  kicia 24 stycznia, 2018, 13:01

  I dobrze, ze sie spotkaja…..rozmowy sa potrzebne, zwlaszcza przy tak roznym spostrzeganiu swiata…
  Trump wie co ma robic! Tak trzymac Mr President!

  Reply this comment
 3. Igor
  Igor 29 stycznia, 2018, 10:55

  A co z najlepszym sojusznikiem Polską wyborcy trumpa? Pisowski rząd drze koty z Francją, a trump przyjmuje Macrona z honorami. Polska osłem trojański USA w Europie…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*