Uzbrojeni nauczyciele w szkołach Missouri

Uzbrojeni nauczyciele w szkołach Missouri

Część okręgów szkolnych w stanie Missouri uznała, że najlepszym sposobem na niedopuszczenie do takiej masakry, jaka miała miejsce w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown, jest przeszkolenie nauczycieli w strzelaniu i noszeniu ukrytej broni do pracy. 

fot.the U.S. Census Bureau/Stephen Z/Wikipedia

fot.the U.S. Census Bureau/Stephen Z/Wikipedia

Gazeta „Kansas City Star” informuje, że za 17 500 tys. dol. dwóch pracowników szkoły z miejscowości West Plains otrzymuje 40 godzin szkolenia w zakresie obchodzenia się z półautomatycznym pistoletem Glock 19. Instruktorami są aktualni i byli policjanci, zatrudnieni w firmie Shield Solution. Założyciel kompanii Greg Martin powiedział gazecie, że tylko szkolna administracja i lokalna policja zostaną powiadomione, który z nauczycieli przeszedł szkolenie.

Chęć skorzystania z usług Shield Solution wyraziło już 13 okręgów szkolnych z Missouri. Administracja okręgu Warsaw jest przekonana, że jest to skuteczny sposób na powstrzymanie takiego ataku, jaki w 2012 roku przeprowadził Adam Lanza w Sandy Hook, zabijając 20 dzieci i 6 osób dorosłych.

Nie wszyscy pochwalają tę metodę zapewnienia bezpieczeństwa uczniom. Dyrektorzy szkół zwracają uwagę, że w tak nerwowej sytuacji niewielu potrafi przeobrazić się w kilka sekund z nauczyciela w członka oddziałów specjalnych SWAT. (eg)  

Categories: Ameryka

Comments

  1. Rysiu
    Rysiu 25 czerwca, 2014, 18:54

    Tak, bo w koncu co moze sie wydarzyc, jesli kazdy w klasie bedzie nosic ukryta bron? Proponuje wyposazyc kazdego nauczyciela w granaty odlamkowe (ilosc trzy), jeden kalasznikow umocowany na plecach oraz dwa rewolwery na lewej i prawej lydce. Ponadto, kazda klasa powinna byc podminowana oraz monitorowana przez woznego, ktorym nowym zadaniem bedzie operowanie czolgiem.
    Jestem ciekaw kiedy rodzice tych uciech zaczna dochodzic swoich konstytucyjnych praw i zazadaja uzbrajanie dzieci?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*