Uwaga, zmiany w egzaminie na obywatelstwo

fot.Wikipedia

fot.Wikipedia

Dokładna znajomość przepisów bejsbolu i futbolu amerykańskiego oraz potwierdzenie uczestnictwa w co najmniej jednym meczu w każdej z tych dyscyplin sportowych – to nowe wymogi, którym od 1 kwietnia 2017 r. będą musiały sprostać osoby starające się o amerykańskie obywatelstwo.

Nowe przepisy, wprowadzone podpisanym 29 marca nowym dekretem prezydenta Donalda Trumpa, mają na celu lepszą weryfikację osób, które chcą nazywać się prawdziwymi Amerykanami. Wśród pytań egzaminacyjnych będzie można spodziewać się m.in. „Co to jest touchdown” albo „Wyjaśnij znaczenie terminu home run”.

Pozytywnie komentują zmianę przedstawiciele służb imigracyjnych. – To niedopuszczalne, aby osoba posiadająca obywatelstwo amerykańskie nie znała tych podstawowych pojęć. Nasz kraj to nie tylko walka o wolność i niepodległość, lecz także dziesiątki lat spędzonych na boisku – powiedział April Jokes, rzecznik prasowy chicagowskiego oddziału urzędu imigracyjnego (United States Citizenship and Immigration Services, USCIS).

Wprowadzeniu przepisów sprzeciwiają się środowiska imigranckie w całym kraju, twierdząc, że zaostrzone wymogi egzaminu na obywatelstwo są sprzeczne z wartościami wielokulturowości i wolności, na których zbudowana została Ameryka. – To jakaś paranoja, od lat interesowałem się tylko szachami i nie mam zamiaru wydawać 200 dol. na widowisko gry w jakiegoś palanta – powiedział zapytany tuż przed egzaminem nasz rodak, Czesław Błazeria.

(jm, mm)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Chris
  Chris 1 kwietnia, 2017, 09:12

  No nie „zalamka” „co ma piernik do wiatraka” , co ten Idiota wyprawia no futbol jeszcze , jeszcze ale bejsbolu nie cierpie ale obojetnie bedac obywatelem interesuje mnie Panstwo a nie jakis tam sport , jako b yly wojskowy rowniez obronnosc tego kraju , historia , konstutucja ale wprowadzac takie idotyczne przepisy to juz swiadczy otym kim ten ksenofob jest .

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 1 kwietnia, 2017, 09:23

   Po twojej wypowiedzi wydać jak na dłoni idiotyzm „demokratów”, ich ograniczenie umysłowe i że wszystko co nie jest nienawiścią jest im obce. Tylko tak dalej trzymać, a Trump w 2020 roku odniesie zwycięstwo podobne jak R. Reagan w 1984 roku.

   Reply this comment
  • Marcin
   Marcin 1 kwietnia, 2017, 11:32

   Nawet zartowi tradycyjnemu 1 kwietnia jest winien Tramp?

   Reply this comment
 2. chicagowiak
  chicagowiak 1 kwietnia, 2017, 09:18

  prima aprils -niezly zart na dzisejszy dzien hahaha

  Reply this comment
 3. Ezy
  Ezy 1 kwietnia, 2017, 09:35

  Oj głupole, przecież 1 kwietnia to prima aprilis. Diwron jak widać w każdej głupocie lub żarcie znajdzie powód do ataku na demokratów. I to się nazywa polityczna świadomość super republikanina. Gratulacje!

  Reply this comment
 4. Ircia
  Ircia 1 kwietnia, 2017, 11:00

  HA HA HA, jak nic jest to artykul prima aprylisowy. „Prima aprilis uwazaj bo sie pomylisz’

  Reply this comment
 5. Chris
  Chris 1 kwietnia, 2017, 11:45

  DIWRON ja poprostu po 20 latach w US Army jestem apolityczny ale nigdy nie bylem zwlaszcza zwolennikiem Demokratow na czele z H.Clinton . Dla mnie jako bylego wojskowego bylo I jest obronnosc I dobro tego kraju bylem na trzech misjach w Somalii I dwa razy w Iraku (gdzie zostalem ranny) . Gdyby obecny Prezydent zasluzyl na pochwale wiec napewno bym go chwalil ale jest inaczej jak do tej pory . Przyszly Ob. USA ma byc lojalny wobec kraju a nie wobec „widzi mi sie” nowego Prezydenta , przeczytaj konstutucje zanim zabierzesz glos I bedziesz kgos krytykowac a twoje fanatyczne poglady wobec obecnego Prezydenta z czasem okaza sie takie na jakie zasluguje .

  Reply this comment
 6. Ula
  Ula 1 kwietnia, 2017, 12:24

  Powiedzcie ze to żart na 1 kwietnia!!!!!

  Reply this comment
 7. Gnc
  Gnc 1 kwietnia, 2017, 16:35

  Diwron to Dziadek Roman zwany Norwidem wspak To stary schorowany kawaler Ktorego nikt nie lubi dajcie spokuj niech sie chlopina rozladuje zawsze to lepsze niz swierszczyki w lazience

  Reply this comment
 8. Mala625
  Mala625 1 kwietnia, 2017, 17:27

  Prima aprylis 🤣

  Reply this comment
 9. Normals
  Normals 1 kwietnia, 2017, 22:52

  Wszystkim, ktorzy na powaznie wzieli ten tekst zacytuje jedno zdanie ” Nasz kraj to nie tylko walka o wolność i niepodległość, lecz także dziesiątki lat spędzonych na boisku – powiedział April Jokes, rzecznik prasowy chicagowskiego oddziału urzędu imigracyjnego (United States Citizenship and Immigration Services, USCIS)” i jesli ktos chociaz troche mysli to wszystko stalo sie jasne.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*