USA wzywa obywateli, by nie wyjeżdżali do Korei Płn.

fot.Rolex Dela Pena/EPA

fot.Rolex Dela Pena/EPA

Departament Stanu USA „zdecydowanie wezwał” amerykańskich obywateli, aby unikali wyjazdów do Korei Północnej w związku z groźbą aresztowania i skazania na więzienie w następstwie „przesadnie wysokich wyroków” za działania, które w USA nie byłyby przestępstwem.

Departament Stanu poinformował, że w ciągu minionej dekady reżim w Pjongjangu aresztował co najmniej 14 amerykańskich obywateli. Amerykańscy podróżni powinni być świadomi, że posiadanie jakiejkolwiek prasy krytycznej wobec Korei Północnej może być uważane za przestępstwo.

Pod koniec kwietnia br. Południowy Koreańczyk, który jest naturalizowanym Amerykaninem, został skazany przez Sąd Najwyższy Korei Płn. na dziesięć lat ciężkich robót za działalność wywrotową i szpiegostwo. Kim Dong Czul był przetrzymywany w Korei Płn. od października ub.r. i pod koniec marca przyznał się publicznie do popełnienia antypaństwowych czynów, wymierzonych w reżim w Pjongjangu.

W połowie marca br. Sąd Najwyższy Korei Płn. skazał amerykańskiego studenta Otto Warmbiera na 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową. Biały Dom wezwał do ułaskawienia 21-latka.

W grudniu 2015 roku pastor z Kanady, który pojechał do Korei Płn. z misją humanitarną, a od lutego ub.r. był przetrzymywany przez władze tego kraju, został skazany na dożywotnie ciężkie roboty za „działalność wywrotową”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Comments

  1. roman
    roman 16 maja, 2016, 22:50

    Dlaczego nie? Powinna tam pojechac delegacja amerykanskiej komuny z Sandersem na czele. Dolaczyc do niej trzeba kilku komunistow z amerykanskich uczelni, kilku studentow, przedstawicieli BLM i zwiazku zawodowego nauczycieli. Powinii szczegolowo przesledzic osiagniecia Korei Pln i po powrocie tworczo wdrozyc je w USA. Ze srodowiska polonijnego zapewne pojada A.Heyduk, i jako goniec rysiu.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*