USA wycofują żołnierzy z krajów Afryki, dotkniętych ebolą

USA wycofują żołnierzy z krajów Afryki, dotkniętych ebolą

USA rozpoczęły wycofywanie swych żołnierzy z krajów Afryki Zachodniej, dotkniętych epidemią wirusa ebola. Jak poinformował we wtorek Pentagon, do końca kwietnia do USA powrócą niemal wszyscy z 2800 wojskowych.

Z Afryki wyjechało już 1,5 tysiąca amerykańskich żołnierzy.

Pentagon pokreślił, że amerykańska misja wojskowa w Afryce Zachodniej była udana. Po 30 kwietnia w regionie pozostanie jedynie około 100 żołnierzy USA, którzy nadal będą pomagać lokalnym służbom medycznym w walce z ebolą.

O wysłaniu blisko 3 tysięcy żołnierzy do Afryki Zachodniej zdecydował we wrześniu ubiegłego roku prezydent Barack Obama. Zadania amerykańskich wojskowych koncentrowały się głównie na wsparciu logistycznym, szkoleniu personelu medycznego i budowie szpitali.

Obecna epidemia gorączki krwotocznej zabiła w Afryce Zachodniej – głównie w Liberii, Gwinei i Sierra Leone – ponad 9 tysięcy ludzi.(PAP)

fot.Craig Philbrick/US Army/Handout/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*