USA wprowadzają kolejne restrykcje dla pasażerów lecących do Rosji

USA wprowadzają kolejne restrykcje dla pasażerów lecących do Rosji

Amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu (TSA) wprowadziła czasowy zakaz przewożenia w bagażu podręcznym pasażerów w samolotach kursujących między USA i Rosją płynów, aerozoli, żeli i proszków – poinformował w czwartek przedstawiciel TSA.

 fot.Erik S. Lesser/PAP/EPA

fot.Erik S. Lesser/PAP/EPA

Przedmioty te będą mogły być przewożone jedynie w odprawionym bagażu głównym.

W środę władze amerykańskie ostrzegły linie lotnicze latające do Rosji, że terroryści mogą przemycić na pokład samolotów materiały wybuchowe w tubkach od past do zębów.

Ostrzeżenie trafiło do przewoźników oferujących bezpośrednie loty na terytorium Federacji Rosyjskiej, w tym tych, którzy latają z USA. Zdaniem Amerykanów, w tubkach można przemycić elementy składowe bomby, którą można sporządzić w trakcie lotu, lub po przylocie na olimpiadę.

Rosyjskie służby bezpieczeństwa znajdują się w ostrym pogotowiu na wypadek ewentualnych zamachów terrorystycznych podczas Zimowej Olimpiady w Soczi, która rozpoczyna się w piątek.

Z amerykańskich przewoźników lotniczych bezpośrednie regularne loty do Rosji oferuje tylko Delta Air Lines. Przeloty czarterowe do Rosji, w tym do Soczi, oferują United Airlines, będące oficjalnym przewoźnikiem amerykańskiej reprezentacji na olimpiadzie.

Delta poinformowała na swojej stronie internetowej, że nowe ograniczenia TSA nie dotyczą leków przepisanych w receptach. Poinformowano też, że pasażerowie lecący do Rosji będą musieli dokonywać osobiście odprawy na lotnisku z udziałem pracownika Delty. Nie będzie możliwa samodzielna odprawa online. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*