USA: w zamachu w Afganistanie zginęło sześciu amerykańskich żołnierzy

Żołnierz afgański w Kabulu. Obecność sił bezpieczeństwa wzmocniono po samobójczych atakach skierowanych przeciwko żołnierzom amerykańskim fot.Hedayatullah Amid/EPA

Żołnierz afgański w Kabulu. Obecność sił bezpieczeństwa wzmocniono po samobójczych atakach skierowanych przeciwko żołnierzom amerykańskim
fot.Hedayatullah Amid/EPA

W samobójczym ataku na afgańsko-amerykański patrol w pobliżu bazy Bagram w Afganistanie zginęło sześciu amerykańskich żołnierzy, a dwóch zostało rannych – poinformował w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego szef Pentagonu Ashton Carter.

Śmierć amerykańskich żołnierzy potwierdził także rzecznik misji NATO w Afganistanie.

Biały Dom przekazał kondolencje rodzinom ofiar i zapewnił, że USA nadal będą „wspierać Afgańczyków i ich rząd”.

Do ataku doszło w poniedziałek w pobliżu bazy sił powietrznych Bagram, ok. 40 km na północ od Kabulu. Zamachowiec podjechał do patrolu na motocyklu i zdetonował materiał wybuchowy. Odpowiedzialność za zamach wzięli talibowie.

Bagram jest jedną z najważniejszych baz dla 9800 amerykańskich żołnierzy, którzy pozostali w Afganistanie, kiedy w zeszłym roku siły międzynarodowe zakończyły tam operacje bojowe. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*