USA przeprowadziły nowe naloty na Państwo Islamskie

USA przeprowadziły nowe naloty na Państwo Islamskie

Siły powietrzne USA przeprowadziły w nocy z soboty na niedzielę nowe naloty na Państwo Islamskie, dokonały także zrzutów pomocy humanitarnej dla oblężonego irackiego miasta Amerli – poinformował Pentagon.

W Amerli ukrywa się około 15 tys. Turkmenów, mniejszości etnicznej wyznającej szyizm. Miasto jest oblężone przez bojowników od dwóch miesięcy.

 Okrążenie – oprócz lotnictwa Stanów Zjednoczonych – próbują przełamać wojska irackie, kurdyjskie, a także szyickie milicje.

 Kontradmirał John Kirby powiedział, że do akcji humanitarnej włączyły się: Wielka Brytania, Australia i Francja. Uciekinierom dostarczono żywność, wodę i środki medyczne.

 Kirby precyzował, że akcja ma na celu ochronę ludności cywilnej, dlatego też mają ograniczony czas i cel

 ONZ ostrzegło, że w mieście może dojść do masakry, jeśli oblegający przełamią obronę.(PAP)

fot.Mohammed Saber/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*