USA ostrzegają przed podróżami do Izraela, na Zachodni Brzeg i do Gazy

USA ostrzegają przed podróżami do Izraela, na Zachodni Brzeg i do Gazy

Departament Stanu USA ostrzegł w poniedziałek obywateli USA aby nie udawali się do Izraela, na Zachodni Brzeg i do Strefy Gazy jako powód podając walki między armią izraelską i palestyńskim Hamasem.

Niebo and Gazą fot.Mohammed Saber/EPA

Niebo and Gazą fot.Mohammed Saber/EPA

„Departament Stanu zaleca oby obywatele USA rozważyli odroczenie podróży do Izraela i na Zachodni Brzeg Jordanu, poza niezbędnymi przypadkami i potwierdza zdecydowane i od dawna obowiązujące ostrzeżenie przed jakimikolwiek podróżami do Strefy Gazy” – głosi oświadczenie.

Departament Stanu podkreślił, że sytuacja w Izraela, na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazu „pozostaje skomplikowana” a dodatkowo utrudnił ją obecny konflikt między Izraelem i Hamasem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*