USA ostrzegają Amerykanów przed atakami terrorystycznymi w Europie

fot.Matthew Cavanaugh/EPA

fot.Matthew Cavanaugh/EPA

Departament Stanu USA ostrzegł we wtorek wybierających się za granicę Amerykanów przed zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w Europie. Przypomniał, że latem we Francji odbywa się Euro 2016, a Światowe Dni Młodzieży przyciągną do Polski tłumy wiernych.

„Ostrzegamy obywateli USA przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi w całej Europie” – głosi wydany przez Departament Stanu komunikat. Alert ten obowiązywać ma do 31 sierpnia 2016 roku.

Celem ataków mogą być atrakcje turystyczne, centra handlowe, restauracje i środki transportu – ostrzega Departament Stanu.

Według Waszyngtonu wielkie tłumy turystów, jakie w miesiącach letnich będą zwiedzać Europę, mogą stanowić atrakcyjne cele dla „terrorystów planujących ataki w miejscach publicznych, zwłaszcza podczas dużych wydarzeń”.

Departament Stanu przypomina na swych stronach, że we Francji odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2016 i „stadiony, strefy kibica” oraz „inne miejsca związane z tymi wydarzeniami lub ich obsługą medialną” mogą być celem zamachów, tak jak i inne imprezy sportowe.

Zwraca też uwagę, że Światowe Dni Młodzieży przyciągną do Polski między 26 a 31 lipca około 2,5 mln wiernych i ze względu na nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podjęte przez polskie władze amerykańscy turyści powinni być przygotowani na częste i skrupulatne kontrole.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*