USA apelują do Arabii Saudyjskiej o odstąpienie od kary 1 tys. batów

USA apelują do Arabii Saudyjskiej o odstąpienie od kary 1 tys. batów

USA zaapelowały w czwartek do Arabii Saudyjskiej o odstąpienie od wykonania kary 1 tys. batów nałożonej na działacza politycznego Raifa Badawiego – powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki.

Badawi został aresztowany w 2012 roku; władze w Rijadzie oskarżają go między innymi o cyberprzestępstwa oraz nieposłuszeństwo wobec nakazów wiary.

Został skazany na 10 lat więzienia, grzywnę wartości 1 mln saudyjskich riali (równowartość ponad 266 tys. dol.) oraz tysiąc batów.

„Rząd Stanów Zjednoczonych wzywa saudyjskie władze do zrezygnowania z wykonania tej brutalnej kary oraz ponownego rozpatrzenia sprawy i wyroku wydanego na Badawiego” – oświadczyła Psaki. (PAP)

fot.Wikipedia

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*