U republikańskiego senatora Johna McCaina wykryto raka mózgu

John McCain fot.Jim Lo Scalzo/EPA

U republikańskiego senatora z Arizony Johna McCaina lekarze zdiagnozowali raka mózgu (glejaka) – poinformowało w środę jego biuro. Rozważane są możliwe metody leczenia, m. in. chemoterapia i naświetlanie.

Glejaka wielopostaciowego (glioblastoma) wykryto po zabiegu usunięcia skrzepu krwi powyżej lewego oka senatora, wykonanej w renomowanej Mayo Clinic. Analiza tkanki usuniętej podczas zabiegu wykazała, że skrzep spowodowany był przez zmiany nowotworowe. 80-letni McCain, długoletni senator republikański i były kandydat na prezydenta, odpoczywa obecnie w swoim domu w Arizonie.”Senator i jego rodzina rozważają, razem z jego lekarzami z Mayo Clinic, opcje leczenia” – głosi opublikowany komunikat kliniki.

McCain dwukrotnie ubiegał się o prezydenturę. W 2000 r. przegrał zaciętą walkę o nominację kandydata na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej z George W. Bushem. W 2008 r. uzyskał tę nominację, ale przegrał ostateczną rozgrywkę z demokratą Barackiem Obamą.

W przeszłości McCain był pilotem w marynarce wojennej USA. W 1967 r. podczas wojny w Wietnamie został zestrzelony nad Hanoi i przez 6 lat (do roku 1973 r.) był przetrzymywany jako jeniec wojenny.

Przed tą misją omal nie zginął podczas pożaru na pokładzie lotniskowca USS Forrestal. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

  1. Rysiu
    Rysiu 19 lipca, 2017, 22:38

    Cale szczescie, ze On ma ubezpieczenie, czyli moje podatki placa za jego leczenie…
    Jakby to bylo swietnie, zeby On tez glosowal za tym aby kazdy obywatel mial takie ubezpieczenie.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*