Twórca Facebooka czyta książkę prezydenta Chin

Twórca Facebooka czyta książkę prezydenta Chin

Mark Zuckerberg pogłębia wiedzę na temat chińskiego modelu socjalizmu czytając książkę o zarządzaniu przywódcy ChRL Xi Jinpinga. Portal chińskiej agencji ds. internetu opublikował w poniedziałek zdjęcie twórcy Facebooka i książki leżącej na jego biurku.

Agencja AP zwraca uwagę, że od długiego czasu Facebook próbuje dostać się na chiński rynek, gdzie ten portal społecznościowy jest blokowany. Jednak Zuckerberg nie poddaje się i podobno szuka inspiracji do dalszych działań w lekturze dzieła chińskiego przywódcy.

Oficjalny portal informacyjny chińskiej agencji ds. internetu zacytował twórcę Facebooka, który chwali się zakupem kilku egzemplarzy książki Xi, która ma pomóc jemu i jego współpracownikom poznać „chińskie właściwości socjalizmu”.

Kontrolowany przez komunistyczne władze portal China.com.cn podał, że zdjęcie zostało zrobione podczas wizyty w kalifornijskim biurze Zuckerberga głównego chińskiego urzędnika ds. internetu Lu Weia. W październiku twórca Facebooka zaskoczył chińskich studentów w Pekinie, kiedy podczas spotkania rozmawiał z nimi przez pół godziny w języku mandaryńskim, którym posługuje się około 70 proc. mieszkańców Chin. (PAP)

fot.Tsinghua University /Handout/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*