Twinkies z salmonellą

Twinkies z salmonellą

 

Zakłady spożywcze Hostess wycofały dobrowolnie ze sprzedaży ciastka marki Twinkies ze specjalnej edycji świątecznej, ponieważ mogą być skażone salmonellą, niebezpieczną bakterią wywołującą ciężkie zatrucia pokarmowe. Na razie nikt nie zachorował.

Jak informuje Federalny Zarząd ds. Leków i Żywności (U.S. Food & Drug Administration, FDA) wycofany produkt, Holiday White Peppermint Twinkies, opatrzony jest numerem serii UPC 888109111571. Sprzedawany był w dużych opakowaniach po 9 sztuk każde w sklepach w całym kraju, również w Illinois.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez FDA, salmonellę może zawierać mleko w proszku, które zostało użyte do wyrobu czekoladowej polewy, wykonanej przez firmę Blommer Chocolate Company z siedzibą w Chicago. Zakłady Hostess znajdują się w Irving w Teksasie.

Osoby, które kupiły Twinkies z wymienionym wyżej numerem seryjnym − nie powinny ich spożywać, tylko zwrócić do placówki handlowej, gdzie zostały nabyte.

Dotychczas nie odnotowano zachorowań, ale istnieje potencjalne zagrożenie spożycia ciastek skażonych patogenem. Salmonella powoduje wymioty, biegunkę i wysoką gorączkę. Osoby zarażone salmonellą powinny udać się do lekarza po fachową pomoc medyczną.

Więcej informacji na temat wycofanego ze sprzedaży produktu można znaleźć na witrynie FDA pod adresem: www.fda.gov/Safety/Recalls/ucm536055.htm

(ao)

fot.arch. producenta

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*