Tusk złoży wizytę w Białym Domu 9 marca

Tusk złoży wizytę w Białym Domu 9 marca

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk złoży wizytę w Waszyngtonie 9 marca – poinformowały w piątek służby prasowe Białego Domu. Rozmowy z prezydentem USA Barackiem Obamą mają dotyczyć m.in. sytuacji na Ukrainie.

Będzie to pierwsza oficjalna wizyta Tuska w Stanach Zjednoczonych, od kiedy pełni funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. Jak zaznaczono w komunikacie prasowym Białego Domu, wizyta „podkreśla wagę współpracy między USA a Unią Europejską oraz relacji transatlantyckich dla międzynarodowej stabilności i dobrobytu”.

Wśród tematów rozmów Obamy i Tuska mają być m.in.: sytuacja na Ukrainie, Rosja, wzrost gospodarki, negocjacje nowej transatlantyckiej umowy handlowej i inwestycyjnej, tzw. TTIP, bezpieczeństwo energetyczne, klimat oraz walka z terroryzmem i brutalnym ekstremizmem – wymienia komunikat.(PAP)

Na zdjęciu: Donald Tusk fot.Julien Warnand/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*