Turcja. TV: zatrzymano kobietę podejrzaną o atak na konsulat USA

Konsulat USA w Stambule fot.Sedat Suna/EPA

Konsulat USA w Stambule fot.Sedat Suna/EPA

Policja zatrzymała w poniedziałek kobietę podejrzaną o udział w ostrzelaniu tego dnia rano amerykańskiego konsulatu w największym mieście Turcji Stambule – poinformowała telewizja NTV. Media podawały wcześniej, że w ataku uczestniczyły dwie osoby.

Prywatna agencja prasowa Dogan informowała, że w strzelaninie nikt nie został ranny, a napastnicy uciekli, gdy policja odpowiedziała ogniem.

Według agencji Cihan atak na konsulat USA, znajdujący się w dzielnicy Sariyer, przeprowadzili mężczyzna i kobieta, która – zdaniem NTV – została już zatrzymana przez siły bezpieczeństwa. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*