Trump o „politycznym polowaniu na czarownice”

Donald Trump fot.Albin Lohr-Jones/Pool/EPA

Donald Trump fot.Albin Lohr-Jones/Pool/EPA

Amerykański prezydent elekt Donald Trump określił we wtorek na Twitterze nowe doniesienia mediów w USA, według których rosyjskie służby wywiadowcze uzyskały kompromitujące go materiały, jako „polityczne polowanie na czarownice”.

Według tych doniesień, pozbawionych jednak konkretów, Rosja dysponuje materiałami mogącymi poważnie zaszkodzić Trumpowi i dlatego jest on w pewnej mierze zakładnikiem Kremla.

Prezydent elekt, który za 9 dni formalnie obejmie urząd, napisał we wtorek na Twitterze: „Fałszywe wiadomości – totalne polityczne polowanie na czarownice !”

Przedstawiciele amerykańskich agencji wywiadowczych przedstawili raport w sprawie tych doniesień prezydentowi elektowi i jego poprzednikowi Barackowi Obamie. Jednak wstrzymali się od jakichkolwiek publicznych wypowiedzi w tej sprawie.

W ostatnich tygodniach agencje wywiadowcze USA twierdziły, że Rosja przy pomocy swoich hakerów starała się pomóc Trumpowi w wygraniu wyborów prezydenckich poprzez skompromitowanie jego demokratycznej rywalki Hillary Clinton. Kreml stanowczo odrzucał te twierdzenia.

Trump, mimo wywieranej na niego presji, wyrażał się sceptycznie o tych zarzutach a przeciwników dobrych relacji z Rosją nazwał „głupcami”.

W środę prezydent elekt ma wystąpić na konferencji prasowej, na której – jak się oczekuje – ustosunkuje się do całej sprawy. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*