Trump zwolnił syna swego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego

fot.Peter Foley/EPA

fot.Peter Foley/EPA

Prezydent elekt Donald Trump zwolnił członka swojego zespołu ds. przejęcia władzy Michaela Flynna, syna swego przyszłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. To kara za szerzenie nieprawdziwych informacji o związkach Hillary Clinton z pedofilią.

O tym, że młody Flynn nie pracuje już w zespole Trumpa poinformował, powołując się na konferencję prasową rzecznika Trumpa Jansona Millera, dziennik „New York Times”. Miller nie powiedział za co Flynn został zwolniony, ale dwie inne osoby z zespołu ds. przejęcia administracji potwierdziły anonimowo „NYT”, że ma to związek z tweetami Flynna.

Zwolnienie 33-letniego Michaela Flynna jr. ogłoszono dwa dni po tym, jak omal nie doszło do tragedii z powodu rozpowszechnianej w mediach społecznościowych informacji, jakoby była kandydatka Demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton oraz szef jej sztabu John Podesta byli związani z pedofilską siatką przestępczą, która zmusza dzieci do seksu w popularnej waszyngtońskiej pizzerii Comet Ping Pong.

28-letni Edgar Maddison z Karoliny Północnej uwierzył w tę historię tak bardzo, że wtargnął w niedzielę do tej restauracji, otwierając ogień z karabinu. Nikomu nic zrobił i ostatecznie oddał się w ręce policji. Powiedział policji, że chciał dokonać „własnego śledztwa” w sprawie rzekomych dziecięcych ofiar pedofilii.

To tylko jedna z wielu teorii jaka krążyła w internecie przeciwko kandydatce Demokratów w wyborach prezydenckich, ale ta urosła do wyjątkowo dużych rozmiarów uzyskując nawet hasztag #Pizzagate.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

Categories: Ameryka
Tags: Flynn, trump

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*